Yazılarım

Gençler

Ögeyi Oylayın
(3 oy)

Bir ışık gördün mü pürüzsüz parlayan o ışığı takip ediniz.

Karanlık beyinler ancak parlayan bir ışıkla yolunu bulabilir.

Toprağa sahip çıkmak, vatana sahip çıkmak aileye sahip çıkmak kendinden başka diğerlerine de aynı güzel duygular ile sahip çıkmak ve dünyaya sahip çıkmak.

Neden sahip çıkmak çünkü sahiplik bir değer yargısıdır.

Geçler artık adı üstünde geç çocukluktan çıkıp yaşamın tüm ağırlığı ile omuzlarda yük taşıma zamanı gençlik.

Ama bu yükü taşırken de yaşının verdiği tüm güzellikleri doya doya yaşaması için ruhlarında doğanın uyanışı gibi bir kıpırdama.

Ne güzel bir kelimedir genç ve ne güzel bir yaş aralığıdır gençlik.

Gençler yaşınızın ve insan olmanın erdemini her zaman kabullenin.

Gençler sizler bu vatanı korumak için bu vatanı ve bu yazım dünya üzerindeki tüm gençlere olduğu için tüm gençler vatanınızı korumak geliştirmek ve medeniyet seviyesinin ilerisine taşımak için aynı zamanda dünyaya da sahip çıkın şu anda yaşadığımız bu dünya sizlerin sayesinde ya dönmeye devam edecek ya da duracak.

Durduracak beyinlere değil kendinizden emin aklı fikri yerinde bilme ilme doğru ilerleyen bir gençlik çizgisinde yürüyünüz.

Yaşadığınız coğrafyanın ve yaşadığınız ülke kültürünün de dini ve manevi duygularını daima ruhunuzun en güzel köşesinde taşıyınız.

Geçmişte bu dünya nice savaşlar gördü ve hepinizin dedeleri bu savaşlarda ya öldü.

Müslümanlık ta vatan uğruna ölenlerde şehitlik mertebesine yükseldi.

Günümüzde artık eskisi gibi topla tüfekle ve sadece insan gücü ile savaşlar olmayacak

Gençler şimdiki savaşlar beyin savaşları ve teknoloji savaşları

İşte bunun için üstün bir kabiliyet anlayışı ile yeniden doğuş gibi akıllı beyinlere ihtiyaç var bunun içinde geçlere büyük bir görev arz ediyor bu fani yaşam.

Sağlıklı olunuz ki beyniniz çalışsın, spor yapınız ki ruhunuz temizlensin kitap okuyunuz ki ufkunuz açılsın ve güzel arkadaşlıklar edininiz ki geleceğiniz güzel insan toplulukları ile taçlandırılsın.

Bu yazımı yazdığım bu zamanda dünyamız bir virüs buhranı yaşamakta ve bu buhran birçok ülkede yaşam tarzlarını ve insan hareketliliğini ve özgürlüğünü kısıtladı.

Bu kısıtlama olurken büyükleriniz sizler için en güzeli düşünmekte çünkü sizler bu yaşamı geleceğe taşıyacak yegâne insanlarsınız.

Gençliğin ne anlama geldiğini bunun için iyi kavramanız gerekiyor.

Dünya üzerinde ki tüm gençlere yaşınızın kıymetini biliniz ve dünyayı ölüme karanlığa değil sizlerin elinde olan en kıymetli hazineniz aklınızla evet bu dünyayı yaşanası cennet bir yuvaya çeviriniz.

Ve vatan toprağının çok değerli eşsiz gençleri sizler geçmişinizi iyi öğrenmek zorundasınız hatta ve hatta zorunda olmanın fazlasıyla geçmişinizi iyi öğrenip geleceğe nasıl adım atacağınıza karar vermelisiniz.

Gençler üzerinizde oturduğunuz bu vatan toprağının her köşesi bir şehit kanı ile sulanmış ve topraktan fışkıran her bir fidanda geçmişin gururunu sizlere göstermekte.

Her zaman derim geçmişi olmayanın geleceği olamaz.

Gençler Türkiye Cumhuriyeti’nin Şanlı bir geçmişi vardır ve bu geçmiş sizin geleceği yeniden inşa etmenizde ki en büyük değeriniz olacaktır.

Geçmişimiz binlerce yıl öteye dayanmakta ve o geçmişin içinde çok büyük başarı ilim bilim yatmakta bunları da öğreniniz ve Türklüğün sadece bir vizyon ve görüş değil büyük bir onur olduğunu akıllarınızdan asla çıkarmayınız.

Ve yakın geçmişimizi de sakın ha sakın yanlış bilgiler doğrultusunda unutup bir kenara atmayınız.

Çünkü yakın geçmişimiz ve Osmanlıdan sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti yedi cihan ordularının üzerimize gelerek yine de var olma ruhumuzu yenememiş nasıl Çanakkale geçilmez dediysek,

İstanbul’dan da onlara geldikleri gibi giderler demiş olmanın gururu ile düşmanı yenip savaşları kazanıp Cumhuriyeti ilan ettik.

Cumhuriyet ilan edilirken bu vatan için vücutlarını siper eden ve şehit düşen yüzbinlerce vatan evladının ruhları şad olsun.

Ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Tarih sayfalarında da ruhlarımız da sonsuza kadar sevgi ve saygı ile anılacaktır.

Geçler unutmayın varlığınız tüm geçmişteki varlıklarınıza sahip çıktığınız zaman amacına ulaşacaktır.

Gençlik ve Spor Bayramı ilk defa 1926 yılında Gazi Günü adı altında Samsun'da kutlanmış, 24 Mayıs 1935'te Atatürk Günü adı altında resmiyet kazanmıştır.

Günümüzde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Kutlu olsun

İşte bütün bu değerler içinde siz değerli gençlerin varlığı dünyamızın temiz kalması için en büyük yegâne değerdir.

Ve geçler sizler bu değere sahip çıkarken sizleri bin bir zorluk ile bu günlere taşıyan büyüklerinizi de daima baş tacı edin.

Çünkü onlarda sizlerin başarısı ile gurur duyacak ana babalarınızdır.

Varlığınız daima bu vatana ve bulunduğunuz dünya üzerindeki vatan topraklarına armağan olsun.

Unutmayın Parlayan güneş gençlik ateşinden dünyayı aydın kılar.

Sağlıklı ve Mutlu Günlere Beraberce

Erez Eğilmez