Politik Görüş

Perşembe, 21 Şubat 2019 07:19

Politik Görüş

Ögeyi Oylayın
(39 oy)

Türkiye Cumhuriyeti 2019 yılında 96. yılını kutlama hazırlanıyor.

Bu genç Cumhuriyet’in temelleri tüm herkesin bilmesi gerekir ki 96 yıllık bir maziye değil, 1500 yıllık köklü, tüm dünyaya hükmetmiş ancak hükmederken zulüm ve işkence ederek değil, gittiği her yerde barışı, sevgiyi ve yaşamsal değeri sunmuş bir çağ açıp bir çağ kapatmış nice ilimsel ve bilimsel başarılara imza atmış, büyük Osmanlı İmparatorluğunun devamında kurulmuş köklü, büyük bir imparatorluğun devamıdır.

Geçmişini bilmeyen bir nesil, geleceğini asla yönetemez.

 

Atatürk’ün kurduğu bu genç cumhuriyet ve onun vaatleri Türkiye Cumhuriyeti’ni medeni seviyeye taşıma ilkeleri ve yaptığı atılımlar ile kurduğu ve benden sonra ilerletin dediği teknolojik yatırımlar maalesef 1938 senesinde vefatında sonra son bulmuştur.

 

En büyük eseri ve yapmak istediği, “Ülkeyi demir ağlarla ördük” diye marşlarda geçen söylemi, demir yolu ağı 1938 de vefatından sonra 1 km dahi yapılmayıp son 15 senede devleti yöneten hükümetin bu söylemini gerçekleştirmesi, Türkiye’nin kimin tarafından demir yolu ağlarını birbirine bağladığı görülmektedir. Maalesef bu genç Cumhuriyet Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı deyip, uygulamada bunları uygulamayan birçok hükümetler tarafından yönetilmeye çalışılmış ve bir başarı sağlanamamıştır. Ülke bu yüzden çeşitli darbeler ve askeri muhtıralarla yönetime el koyularak halkın tabiri ile 50 yıl olup, benim tabirim ile yanlış politikalar yüzünden 100 yıl geriye gitmiştir. Tarih tek kişiden ibaret olsaydı, bugün dünyada ismi anılacak tek bir kişi olurdu. Ancak tarih tek bir kişiden ibaret değil. Başarıya imza atmış, toplumları ileriye taşımış, bilgileri ve becerileri ile halkı ileri taşımış insanları içerisinde barındırmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türklüğümden gurur duyarak ve 50 yaşında birey olarak Ak Parti Hükümeti öncesi birçok Başbakan, Hükümetler ve Reis-i Cumhurlar gördüm, iyi iş yapıp yapmadıkları ve hüküm verme kararı şahsıma düşmez ancak gördüklerim ülkeyi kaosa sokmak, hiçbir hizmet yapmadan şapka sallayıp oy toplamak ve ülkeyi IMF denen bir kuruluşun kucağına atmaktan ve borç batağına sokmaktan başka bir işe yaramamıştır.

1500 yıllık kültür mirasımız hor görülmüş eğitimde dahi yok görülerek Din kültürü ve ahlak ayrıca aile içi görgü dahil saptırılarak ülkenin kökünden ayrılması, Avrupa topluluğu denen ülkelerin peşine takıl istenmesi durumu ortaya çıkarılmıştır.

Bundan 15 yıl öncesi, hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir lider, değişim ve geleneğimizin, göreneğimizin unsurlarını da içine alarak halkı arkasına almış ve bugünlere getirmiş bir lider çıkarmıştır bu ülke. İsmi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Ak partinin kurulması ile ülke çağ atlamış, birçok kalıcı eser, ilim ve bilim sağlamış ve günümüze kadar gelmiştir.

Benim politik düşüncem bize bu imkanları sağlayan, dünyaya karşı gelerek “Dünya beşten büyüktür” diyen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda ilerlemektir. Gerek Türkiye olsun gerek yurtdışı ziyaretlerimde olsun gururla ve onurla söylemekteyim ki, Türkiye Cumhuriyeti Sayın Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir başarı kazanmıştır. Ancak bu başarı kazanılırken bu büyük ilerlemeden memnun kalmayan emperyalist güçler ve devletler bir olup çeşitli kumpas yolları ile bu ilerlemeye sekte vurmaya çalışmış en son olarak da 15 Temmuz darbe girişimi ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilerlemesine son vermek ülkeyi de emperyalist güçlerin himayesine sokmak amacını gütmüştür. Bunun başında da yakında sonu gelecek olan Fethullahçı terör örgütü vardır. Türk ulusu bilmelidir ki Fethullahçı terör örgütü olmak üzere PKK ve diğer tüm terör örgütlerinin sonu çok yakın ve bir daha ortaya çıkmamak üzere kökü tamamen kazanacaktır.

Bu yazımı okuyup herkes benim politik görüşüme katılmaya bilir, bu doğaldır çünkü Türkiye demokrasi ile yürür, sandık kurulur ve sandıktan çıkan sonuca saygı duymak zorundadır. Ben yoluma Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın fikirleri doğrultusunda devam edip diğer partili dostlarım ve arkadaşlarıma da saygı duymaktayım

Şu bilinmelidir ki “Geçmişi olmayan, Geleceğe emin adımlarla ilerleyemez”

Umudum yapılan bu hizmetlerin daha da ileriye gitmesi, eğitim alanından yapılanların daha ileri gitmesi, sanayi alanında yapılanların da daha ileri gitmesi ve gençlerin Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıklarını ve fikirlerini daha iyi anlayabilmesidir.  Çünkü yapılan her şey Türkiye için ve güçlü geleceğe emin adımlarla yürüyen bir ulus olmamız içindir.

 

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda kim gelirse gelsin daima sonsuza kadar yaşayacaktır.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

 

Saygılar sunarım

Kalın sağlıcakla

Erez Eğilmez.

 

 

Okunma 9625 kez Son Düzenlenme Salı, 02 Nisan 2019 12:48

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.