Coco Mendy's de Muhteşem Defile

Coco Mendy's de Muhteşem Defile

T.C Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin tasarımlarını ünlü manken ve oyuncuların sunduğu defile , tarihi mekan Coco Mendy's 'de yapıldı

Ünlü koreograf Erez Eğilmez'in sunduğu "GİZEMLİ ÖYKÜLERDE KADIN" isimli SIRADIŞI DEFİLE sonrası magazin ve moda dünyasının tanınmış isimleri ile "VOGUE AFTER PARTY" sürdü.

Podyumda Muheteşem Yüzyıl'daki Mahidevran karakterini canladıran ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu büyük ilgi gördü. Defile boyunca Danimarka Kraliyet Ailesi Moda Danışmanı Karim Fizi de ilgi odağı oldu. Defilenin onur konuğu taş bebek Gönül Yazar'dı.

Haliç Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Sinan Artan, Rektör vekili Prof. Dr. Önder Özkazanç, Prof. Dr. Şebnem Temir ve Prof. Dr. Esin Sarıoğlu da öğrencilerin tasarımlarını dikkatle izlediler.

Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünün ikinci, üçüncü ve son sınıf öğrencilerinden 30 yetenek, tarihi yarımada ve Sultanahmet bölgesiyle başlayan serüvenlerinin, yaratıcılıklarının ve sonunda ortaya çıkan ürünlerinin yer aldığı, fakülte atölyelerinde, ilk fikirden son rötuşa, kendi özgün düşüncelerinin yarattığı, sabırla oluşturdukları 50 parçalık özel koleksiyonu, ünlü koreograf Erez Eğilmez'in sunumuyla

“Lale Devri” dizisinin oyuncusu Açelya Elmas, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin oyuncusu Nur Fettahoğlu, “Adını Feriha Koydum” dizisinin oyuncusu Çiğdem İrtem, Burcu Yasa, Asya Öztürk, Hacer Tulu, Özge Nahay, Alaz Kopruvalı, Özge Acı, Esrin Özgüler, Hale Tulgar, İkbal Tulgar, Deniz Öney, Levent Karabudak, Yüce Arslan, Nurlana Jabrayilova gibi ünlü mankenlerin sunduğu defilenin sahne koordinatörlüğünü Yağız Yeniçeri ve Onur Bekir yaptı.


 

Tarih

23 Şubat 2019

Etiketler

Defile