AKDEV Ödülü

AKDEV Ödülü

 

Atatürk vakfı AKDEV 18 Nisan 2010 pazar gecesi Adana 'da Seyhan Otelde yaklaşık 1500 davetlinin katılımıyla muhteşem bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Geceye özel uçakla gelicek olan cemiyet hayatının ünlü isimleri sanatçılar ve medya ve basın kuruluşu temsilcilerinin önemli gelen isimleri katılacak.

AKDEV genel başkanı Sn Gül Karyaldız'ın himayesinde yapılacak gece Sanatın dansıyla bütünleşen panel ve Atatürk 'e dair her şey adlı bölümlerden oluşuyor.

Gecede konuşmacı olarak Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Atatürk 'ün manevi kızı Ülkü Adetepe ve AKDEV genel başkanı Gül Karyaldız yer alacaklar.

Ünlü koreograf Erez Eğilmez 'inde Atatürk Vakfı Ödülünü alacağı gecede, resim sanatının önde gelen ustalarından M. Kemal Çetinel ve Günay Anal renklerle dans adlı canlı bir performans sunacaklar. Sanatçı Bora Gencer ve Pop Star Suat özel besteleriyle bu geceye renk katacaklar. Ayrıca 2010 dünya 2. güzeli Derya Çimen özel bir sunumla modern Türk kadınının başarısını bu büyük gecede sergileyecek. Ulu önderimizin sanata verdiği değer ünlü koreograf Erez Eğilmez 'in “Uçuşan Çiçekler” adlı koreografisinde Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sergilenecek.AKDEV Atatürk Kültür Dayanışma Vakfı.

1997 yılında kuruldu ve basın toplantısını gazeteciler cemiyetinde yapıldı. Açılış konuşmasını o zamanın Adana Valisi Şimdiki Emniyet Genel Müdürümüz Oğuz Kaan Köksal'ın eşi Olcay Köksal yaptı. Ve Onursal başkan oldu.

Devletimizin o günün koşullarında en üst noktalarındaki Ordu, Adliye, Valiliğin tüm bürokratlarına ve Türk halkına, özellikle öğretmen kadrosuna, okul ve dershane sahiplerine Türk gençliğinin değerlerini bilen evlatlarına ve birbirinden değerli kurucular kuruluma, 18 Nisanda ''ATATÜRK'E DAİR...'' organizasyonunda görev alan tüm konuklarına AKDEV teşekkür borçludur.

Gürsu KOÇOĞLU

Kaynak: www.gundemgazetesi.net

Tarih: 06.04.2010

Tarih

30 Aralık 2018

Etiketler

Basın