YAŞAMIN İÇİNDE NE KADAR VARSAN O KADAR VARSINDIR

//YAŞAMIN İÇİNDE NE KADAR VARSAN O KADAR VARSINDIR

YAŞAMIN İÇİNDE NE KADAR VARSAN O KADAR VARSINDIR

Hava, su, ışık, karanlık, aydınlık, kötü, çirkin, sabah, akşam, aşk, sex, beyaz, renkler, araba, uçak, arkadaş, sevgili, umut, hayal, ağlamak, gülmek, şarkı söylemek, birini sevmek, gönül çelmek, asfalt, gökyüzü, yıldızlar, dokunmak, hissetmek, koku almak. Ve sayabil ildiğimiz kadar sınırsız cümleler kullan kullanabildiğin kadar ve say sayabildiğin kadar.

Yukarıda saydıklarımdan ya da sayamadıklarımdan birinin eksik olduğunu hissedin ne olur dersiniz? Kargaşa yıkım şaşırma var olmanın anlamını yitirmesi kısacası bütün bildiklerimizin yok olması.

Evrensel yaşam olsa olsa bütün bugüne kadar öğrendiklerimizden ibaret ve öğreneceklerimizden. Herkesin bir diğerine ihtiyacı var bu dünyada benim sana senin bana onun onlara ve onlarında bize ihtiyacı olduğu gibi.

Kimin neye ihtiyacı vardır düşündünüz mü hiç bu dünyada düşünmediyseniz şöyleyim herkesin birine muhakkak ihtiyacı vardır ve o birileri ya çok yakında ya da çok uzaktadır. Hiçbir zaman azla yetinmemek gerekir bu fani dünyada. Gülüşünü sevmiyorum ama beraberim, esprileri komik değil ama yalnız kalmayayım, giyinişi ne kadar da kötü ama yine de yanımda biri olsun dememeli insan. O kolaya kaçmak olur, hazırı kabul edip yaşamak misali. Her zaman, bu son olsun diye başlanır ama bazen şans gülmez yüzümüze, ayrılık olur yolun sonu gelir. Kim ister ki yolun sonunun gelmesini. Ya da bazen, insan zorlar kendini ayrılmamaya, azla yetinmeye, sevmeyerek sadece yalnız kalmamak için katlanmaya, zor gelir yeniden aramak, yeniden tanımak, yeniden süslenip çıkmak ortaya tekrar. Bütün bunlar emin olun bu yazımı okuyan herkes tarafından hayatta bir kez yapılmıştır ve yapılmaya da devam edecektir.

Ne kadar çok arasak da, her defasında ‘Bir daha tövbe’ desek de, bıkmamak gerek, ümidi kaybetmemek, hep aynı heyecan ve aynı iyi dileklerle çıkmak gerek yola. Çünkü bulduğunda diğer yarını, hayat daha güzel, daha yaşanası, gökyüzü daha mavi, yıldızlar daha parlak. Düşün bir kez, sorunlar paylaşılınca azalıyor, âmâ sevgi ve mutluluk paylaşınca daha da artıyor, kahkahalar daha uzun, gözyaşları daha az sürüyor. VE biri diğerinin gözlerine baktığınızda, sizi camdan bir kafeste taşımak istediğini, elinizi kestiğinizde bile onun içinin kanadığını, sitemlerin bile onun küçücük kalbini dağladığını, her gülüşünüzde yeniden nefes aldığını bilmek, tüm arayışların en mutlu ve en huzurlu ödülü oluyor. Bütün bunları kaybetmeyelim sevgili dostlarım kaybedilen kolay kolay kazanılmıyor bu hayatta öbür tarafta ise takdir yüce Allaha ait oluyor.

‘’Yaşamın bize sunduğu en büyük erdem kişinin ruhunda taşıdığı kimliğidir’’ bu sözümü de asla unutmayın sevin ki sevilesiniz aradığını bulamayan insan insan değildir bu hayatta ve bulana kadarda mücadele edin. Ben bulunanlarla bulunmayanlar arasında aramamı sürdürürken, sizlerde bulunmayanlarla bulunanlar arasında bulmayı sürdürün ki kim öce bulursa bu eşsiz yaşamın kaynağını birebirimize sevgiyle ben bulduk diye haber verelim. Tamda bur da bu son cümlelerimi yazarken yüzümde bir gülümseme belirdi umarım sizlerin de belirir hayata tatlı bir gülümseme olsun o zaman. Bakarsınız YAŞAMIN İÇİNDE NE KADAR VARSAN O KADAR VAR OLUVERİRİZ birdenbire. Simdi bir dilekte bulunun size sunulan bu eşsiz yaşamdan ve yarınlara ümitle bakın çünkü yarınlar bizlerin umudu ve onurumuzu korumak için daima var olacaktır.

Sevgiyi kalplerde, Saygıyı evrene yollayarak hoş çakalın diyorum sizlere.

EREZ EĞİLMEZ

2017-11-06T11:59:17+00:00