Sonuç Ne

//Sonuç Ne

Sonuç Ne

Bir bakmışınız güneş açıyor, bir bakmışınız yağmur yağıyor. Birde bakmışsınız amanım fırtına almış ne varsa peşinden sürükleyip götürüyor. E hayat bu, yaşadığın sürece daha neler neler olacak. Merhaba demeyi öğrenebilmiş miyiz? Yoksa hoşça kal demesini de doğru kullanmayı bilebilmiş miyiz? Bilmece gibi oldu ama adı üstünde zaten iki kelime merhaba ve hoşça kal. O kadar çok kullanılır oldu ki bu iki kelime insan şamar oğlanına döndü. Sabah merhaba akşam hoşça kal.

Benim bir sevdiğim var onu çok seviyorum ama çok zor biri, ne yapsam memnun olmuyor. Ben onu seviyorum ama hep sorun çıkarıyor. Hadi diyorum yine alttan alıyım yine sorun çıkıyor düşünüyorum ki bu sevgiyi bitirsem mi? Ama bitiremem onu çok seviyorum ama oda beni çok seviyor ama benden daha çok sevmemi bekliyor. Dostlarım yine bilmece gibi oldu ama bir kere Merhaba dedik, Hoşça kal demek zor geliyor. Ben öyle sabah akşam merhaba hoşça kal diyenlerden değilim de ondan bitmiyor bu sevgi bir türlü. Hangi dağa bahar geldi bilemem ama buralar hala soğuk bir türlü ısınamadı gitti.

Konuya gelirsek uzatmadan lafları, bilmeceye döndürmeden. Muhakkak herkesin aşktan çıkardığı sonuçlar vardır. Kimi için âşık olmak harika bir duygudur, kimi için ise bir acıdır. Aşkınızı nasıl yaşarsanız ona göre bir ders, bir sonuç çıkarırsınız. Aşk yaşanılan duygulara göre, bu duyguların karşılığının olup olmamasına göre ve bu aşkın nasıl yaşandığına göre sizi aşkta sonuca vardırır. Bayan mükemmel Bay mükemmel gerçekten mükemmel mi? İnsanları değiştirmek zordur bunu asla unutmayın. Ayrılıklar acı verebilir ama hayata devam etmeden önce muhakkak ayrılığın yasını tutmalısın ki gelecek yeni aşka saygılı olabilesin.

Ama ben hala merhabadayım hoşça kal demedim dostlarım. Acaba diyorum sevgi tamamen bizim süsleme yaptığımız sözlerden mi ibaret? Sözlerde söylediğimiz bu ‘’GERÇEK EVGİ’’ normalde sadece rivayetlerden ötürü müdür? Yâda biz yalancı mıyız? Ölürüm senin için deyip duruyoruz ama bir türlü kendimizi öldüremiyoruz sözcüklerden dışarı çıkmıyor bu ölüm meselesi. Ah biz insanlar abartmayı ne kadar çok seviyoruz. Gece senin için ölürüm dediğimize sabah hoşça kal diyoruz. Tabi ki diyenlere diyorum benim gibi demeyenlere bir sözüm yok.

Hayatıma uzak, bir hikâye kahramanının gözüyle baktığımda sen nasılsan ben öyleyim şimdi. Ama bakmasını biliyor musun onu bilemiyorum. Bakmakla görmenin arasında bir anka havalanır çölden vahaya, ya da bir çiçek fide verir büyür ama sen yine de bak! Seven ulaşır ardına dağların, seven görebilir delerek geçebileceği dağları, sen yine de bak!

Onun için sen bana benim sana dediğim gibi bir merhaba borçlusun. Dilinin söylediği merhabayı kalbinde borçlu. Başlayan dostluğun borçlu olduğu gibi, devam eden dostluğun da borçlu bana bir merhaba demeye çünkü ben hala Merhaba diyorum. E baştan da dedim bende Hoşça kal demek yok.

Sonuç ne? Karar vermek siz kalmış…

Sevgi ve Saygılarımla

Erez EGILMEZ

2017-11-06T12:27:57+00:00