SESLENİŞ 2

//SESLENİŞ 2

SESLENİŞ 2

Bilgeler diyarında bir toplantı bu sabah yine ruhumda. Sayısız cümleler beynimde uçuşuyor anlatılması zorda olsa, anlatılması, anlaşılması gerekiyor. Yoksun edilmemeli insan bilgiyi, bilgeliyi paylaşmalı. Her insan zekidir zekâyı kullanmak ise ustalık gerekir. Yoktan var etmek en büyük başarıdır. Eğer bir insan ben her şeyi biliyorum diyorsa o insana şüpheyle bakmalı çünkü nasıl olur da benim daha şimdi öğrendiğimi bilebilir? Sesleniş insanlara binlerce kez olsa da anlar mı insanoğlu? Milyonlarca yıl geçmesine rağmen bu düzenin kuruluşunda var olmanın sebebini. Bulutların rengini, güneşin sıcaklığını, rüzgârın ılıklığını, sebep sayar mı neden böyle oldu diye? Şükür etmeyi kendine huy edinmeli zafer kazanmadan zafer sarhoşluğuna düşmemeli, sonucu bir görmeli ona göre tavır sergilemeli, kaybet meninde bir mertlik olduğunun unutmamalı. Hataları başkasında değil kendinde aramalı.

Asil olmalı insan. Ruhu sözleriyle okşamalı, güzel söz bilmiyorsa dinleyip öğrenmeli. Para için adam satmamalı. Yolda yürürken YÜCE RABBİMİZE şükretmeli. Şöyle bir durup zamanı 1 dakikalığına dondurmalı ve etrafına bakmalı, görmeli kendi haricinde milyarlarca canlının bu cennet dünyada var olduğunu ve anlamalı o zaman her şeyin sahibi olmadığını. Sadece sahip olduğu hazinenin ALLAH tarafından yaratılmış bedenine ruh olarak verilmesini. Zamanın çok uzun ama kendisi için kısa olduğunu anlamalı, bu kısalığı sevgiyle doğruluk ve dürüstlükle doldurursa mutlu olacağını bilmeli. Bilmeli ki ama maalesef gördüğüm kadarıyla sesleniş olsa da, olmasa da bilemiyor.

Erez Eğilmez der ki hayat çok kısa insanlar ne olursa olsun zor da olsa bir arada kalmalı birliğini bütünlüğünü korumalı, birbirlerine yardım elini uzatmalı seni seviyorum demekten korkmamalı çünkü sevgi değil midir bizi yaşama bağlayan. Umut ediyorum demeli bu hayat rüya olsa da gerçeği bizi ölümden sonra beklemekte olduğunu. İnsan ben daima sevebiliyorum demeli sevgi karşındaki insanın değil senin kalbinde yeşerecek bir filizdir. Hatırlamalı insan bugün günlerden neydi diye başkasına sormamalı kendi bilmeli bugün neler yapması gerektiğini. Yağmurlu bir günde olabilir, güneşli bir sabahta, fırtınalı bir gecede ama ne olursa olsun ertelememeli yapacaklarını. Kaybetmiş olsa da benliğini yerine getirebileceğini, tekrardan her şeyin düzelebileceğini unutmamalı. Yüce RABBİMİZ bize hem iyiyi hem de kötüyü gösterdi. Seçimi biz yaparız iyiyi seçersek Dünya Nimetleri bazen zorlu bir yolun sonucunda da olsa bize bir mükâfat olarak gelir. Kötüyü seçersek yolun sonu bir daha aydınlanmayacak karanlıktır. Kim ki o karanlık yola girerse bilmeli ki şeytan onun ruhunu esir alacaktır. Kalbinde kim varsa bilinmek istenir çizilecek rota, gözler kimi ararsa kalplerde onu düşünür. Ruhlarınız sevgi dolu kalsın, üzülmeden, süzülmeden ve yok olmadan.

Sevgi ve Saygımla

Erez EGILMEZ

2017-11-06T12:52:51+00:00