“NELER OLUYOR ORADA HOP DUR BAKALIM”

//“NELER OLUYOR ORADA HOP DUR BAKALIM”

“NELER OLUYOR ORADA HOP DUR BAKALIM”

Etrafa döner şöyle bir bakar olmak lazım, lazımda kimler kime dönüp bakacak. Şaşkın ördek misali bakalım dedik birde neler gördük, e yaş geçiyor kırk ikiyi bulduk, akıllarda hep bundan yirmi sene öncesi var tabi.

Nemi var yirmi sene önce kalite var, adam var, kadın var, en önemlisi ar duygusu var. Benim bildiğim at hırsızları eski kovboy filmlerinde olurdu. Şimdi gece kulüplerinde, restoranlarda ve her adım başında bir at hırsızı. Bilirsiniz eskiden Amerika’da at hırsızları yakalandığı yerde idam edilirdi, şimdi ödüllendiriliyor. Kimler tarafından, menfaat hususi memnuniyeti yerine getirtilenler tarafından. Neyse bırakalım da at hırsızlarını konumuza gelelim. Soruyorsun ne iş yapıyorsun diye? Daha düne kadar onun bunun parasıyla geçiniyordun, ağzın kokmasın diye nane sakızı çiğniyordun, şimdi birden bire adam, organizatör, manken, model, sevgili parasıyla. Bakıyorum sesi olmayan kadınlar şarkıcı. Ne yapıyorsun? Albüm çıkarıyorum. Parayı nereden buldun? Sponsorlarımdan. Sponsorların kim? Söylemem. Hadi hayırlısı! Bizimde sponsorlarımız var ama adı sanı belli.
Başkasının parasını kullanana, başkasının parasıyla gezip eğlenene ve yiyene hırsız denir benim bildiğim. Birine hırsız damgası vuruldu mu aman Allahım ölsünler daha iyi ama olsun onlar at hırsızı, yüzlerinden bile belli. Dışarı çıkıyorsun sağa baksan 16 yaşında, sola baksan 17 yaşında önüne baksan 18 yasında genç kızlar yapmadığı haltlar yok. Nasıl ana babalarınız var sizin.. E demek ana babalarınızda sizin gibi. Bir de bu kızları sağa sola peşkeş çeken gençler var dostlarıyla tanıştırıyorlar yani kibar pezevenkler sizi gidi sizi gidiler. Asalet sonradan satın alınmaz asaletle doğulur, asaletle ölünür. Ne iş yaptığın, ne kadar paran olduğu önemli değil kim olduğun önemlidir. O kim olduğunda sana aynaya baktığında gerçekleri her zaman yüzüne yansıtır, geçmişini asla yok edemezsin geçmişin senin geleceğinin garantisidir.
Güç, akılda olduğu sürece bu tür kişiler daima yenilmeye müsait olacaklar her ne kadar kazandıklarını sansalarda. Sayın Fatih Altaylı Haber Türk’teki geçen günkü yazısında bu türlerden başka türlü bahsetmiş; siyah takım giyerler, yanlarına 10′ar tane kız alırlar, en pahalı arabalarda gezerler, yanlarınla dalkavukları bir de üstüne üstlük terör estirler demiş. Çok haklı tabi bütün bunların nedeni ne?

Kültür yoksunluğu, seviyesiz eğitim, adamın ve kadının içinde sevgi tohumlarının olmaması, düzenli bir hayata sahip olmama ve bu fani dünyayı kaale almamak.
Eyyy don giymeyen donsuzlar ” NELER OLUYOR ORDA HOP DUR BAKALIM” başkası sana geçit verir ama ben vermem.

Sevgiyle Kalın, Saygıda Kusur İşlemeyin…

EREZ EGILMEZ

2017-11-06T12:19:13+00:00