KARAR VERMEK ZOR OLSA GEREK

//KARAR VERMEK ZOR OLSA GEREK

KARAR VERMEK ZOR OLSA GEREK

Zamanın bitmiş olduğu yere geldiğimizde, Tahtında bekleyen huzuruna, Çıktığımda o yüce varlığın O gülümseyecektir üç ihtiyar ruha, Fakat ilk önce beni çağıracak cennetin kapısına Ve fark edince halk beni orada, Hepsi koşacaklar bana, ‘İşte EREZ EĞİLMEZ GELDİ DİYE’ Ve dans edecekler etrafımda dalgalar gibi. Ve işte ben o zaman onların etrafında dans edeceğim kendi dansımı dalgalar gibi.

Neden böyle dedi diye gülümseyen gözler görebiliyorum neden mi bu dünya da buydum öbür dünya dada aynısı olacağım. Sizlerde tavsiyem aynısı. Bir insanın en büyük özelliği kendinden emin olmasıdır. Çocuk dünyaya geldiğini anlamaz daha doğrusu hatırlamaz ya ölüm anını onu hisseder ama sonrası bu dünyayı değil öbür ebedi hayatı bilir ama biz bilemeyiz oraları sadece inançlarımız üzerine yaşarsak hissedebiliriz. İnsanların yanlışları, karar vermekte gösterdikleri zorluklarıdır. Bir insanın yanlışını görmekle, onun erdemli olduğunu anlayabilirsiniz ama bu demek değildir ki o insan devamını doğrularıyla getirebilecek mi?

Hayatımız boyunca belki binlerce insanla tanışırız ve tanıştırılırız. Değerli bir insan gördüğümüzde, onun gibi olmayı hayal edebiliriz. Değersiz bir kimseye rastladığımızdaysa, geri dönmeli ve kendimizi incelemeliyiz bu en önemlisi değerler nerde saklı diye. Konu hep gelip yaşamımızı etkileyen sevgi ve aşk üzerine konuşlanmıyor mu? Neden çünkü ruhumuzu bir kere kaptırıyoruz ve bu hisler bizi ömür boyu etkisi altına alıyor. Onun için bir karar verdim sizlerin de kulağına küpe olsun derim sevgili dostlarım. Asla değiştiremeyeceğin şeyler için üzülme. Değiştirebileceğin ama istediğin halde değiştiremediğin şeyler için mutsuz ol veya asla asla bir daha sevmeyeceğim deme. Mahcup olursun Asla sevgiyi arama çünkü sen aradıkça o saklanır kapı arkalarına kapılar açılır kapılar kapanır ne sen o kapıdan geçebilirsin ne de o. Sahipken sevgiye hep yanında olacakmış gibi onu gururunla harcamışsındır. Kaybettiğinde ise her an yanında olacağına inanmakla ne büyük yanlış yaptığını anlarsın günü geldiğin de. Ve bir daha ki sevginde daha temkinlisindir belki ya sanmıyorum ama.

Hem severken, hem kaybederken bir önceki sevgi öğretmiştir bunu sana. Her kayıp bir derstir almam gereken Çünkü hiçbir sevgi tek başına var olamaz ayrılamaz daha öncekilerden.

Onun için bu yazımıma şunları katmak istedim beki yararı olur siz dostlara.

Ey dostum biliyor musun? Yoruldum; ayağımın değil, yüreğimin götürdüğü yerlere gitmekten artık başkaları için. Sustum; dilimdekileri değil, yüreğimdekileri söyleyememekten ne anlayan çıktı nede karşılık veren. Görüyorum ki her yürek başka yüreği sevmekten korkuyor bu dünya da onun için açıkça belirtiyorum sana sende yorul bence yorulmak iyidir hiç olmazsa sonunda anlıyorsun vermiş olduğun kararların gerekçesini ve ne kadar hüküm yediğini. Sudan hoşlandığını sanırdım ama maalesef içkiyi suyla karıştırıp içiyoruz bu bile kararsızlığımızın bir örneği ben bir şeye karar verdim oda susuz içmeye be dostum. Birde uzaklar yakınları köreltmeye başladı Huzur denilen o şeyin her santimine ihtiyacım var bu aralar. Bana biraz bahar gerekiyor. Çok üşüdüm ısınmam gerekiyor sıcaklık sadece sözlerde olsaydı mantığımız bizi bugün ki durumumuza getirir miydi? Her şarkıdan ayrı bir söz her melodiden ayrı bir ruh çıkarda tamam bunu anladım orda kalığı sürece neye yarıyor efkârını şarap şişesinin mantarını tirbuşon olmadan çıkarmaya benzemez mi bu sence. Ne olur şişe ya boş ya dolu yâda yarım kalır aynı yaşanmış yâda yaşanacak hayatlar gibi. Bir kadının terbiyesi, birisiyle tanıştığı zamanda belli olur sanıyordum ama tanıştığı ilk anda kurnazlığı onun sahne oyununa senaryo yazman olmaktan öteye gitmiyor dostum. Hayatta hiç kimseye tam anlamıyla güvenmedim desem yalan olur hep güvendim çünkü güvendiğim kişileri insan sandım şimdi sana bir tavsiyem var dostum asla güvenme. Unutma ki; beyaz nergis çiçeğinin bile gölgesi siyahtır. Bunu sen benden daha iyi bilirsin ey dostum. Çok bilindik bir kelime ama susuz çiçek açmaz, sevgisiz mutluluk olmaz, beni biliyorsun dostum hayat göz açıp kapayana kadar geçiyor işte bizim şarkımız ise tam bura da başlıyor bu yazımı olurken şarkını da dinle ey dostum. Unutma yarınlar ümitleri bir sır gibi içinde saklar hadi bana eyvallah. Karar vermek zor olsa gerek dostum sevgi ve saygım hep içiniz de olsun.

Erez EĞİLMEZ

2017-11-06T12:15:23+00:00