Hayat Sevdiklerimizle Güzel

//Hayat Sevdiklerimizle Güzel

Hayat Sevdiklerimizle Güzel

Hayat o kadar güzel ki kimse için üzülmeye değecek kadar uzun değil. Yaşam o kadar çok güzel ki yeter ki kalbiniz güzel olsun bütün kapılar sonuna kadar açılıyor insana bana açıldığı gibi. Kimin hakkımda ne söylediği umurumda değil ben işte buyum : Hayat o kadar çok güzel ki Gerçek dostlarım bir dediğimi iki etmiyor kimse yeşil gözlerime hayran değil gerçek dostlarım benim kalbimin güzelliğinden dolayı her zaman yanımda… Her ne olursanız olun her kim olursanız olun önce insan olun çünkü insan olursanız önünüzde akan sular durur.
Kalpleriniz hep sağlıcakla kalsın ve sonsuz mutluluklar siz güzel insanlarla olsun.Ruhunuzda iyilik ve gerçek sevgi var ise daima sevilen taraf siz olursunuz eğer zaten iyi bir kişiliğe sahip iseniz de daima sevilir ve güzellikler ile anılırsınız.Şükürler olsun yüce Allah’a ve gerçek sevgi kalpleri daima aydınlatsın kötü insanlar yok olsun. Aydınlık yarınlar tüm dünyayı sarsın. İnsanlar kötülük dedikodu ve hasetlik ile uğraşacaklarına dünyada o kadar çok yapılacak güzellikler ver ki onlar la uğraşsınlar.Ömür ne ki bugün varız bir bakmışsınız yarın yokuz . Onun için Hayata gülümseyin yarın çok geç olabilir. Hayatı geriye doğru anlayabildiğimiz ancak ileri doğru yaşadığımız için acılarımıza dayanarak yürümeyi öğreniriz. Deneyim dedikleri de ruhumuzdaki dalgalanmalar değil midir ? Hayat çetele tutmak değildir…
Hayat;
Seni kaç kişinin aradığı, kiminle çıktığın, çıkıyor olduğun veya çıkacağın demek de değildir.
Kimi öptüğün, hangi sporu yaptığın, kimlerin seni sevdiği de değildir.
Hayat, ayakkabıların, saçın, derinin rengi de değildir.
Nerede yaşadığın veya hangi okula gittiğin de değildir.
Aslında hayat; notlar, para, giysiler, girmeyi başardığın ya da başaramadığın okullar da değildir.
Hayat;
Kimi sevdiğin ve kimi incittiğindir.
Kendin için neler hissettiğindir.
Güven, mutluluk, şefkattir.
Arkadaşlarına destek olmak ve nefretin yerine sevgiyi koymaktır
Hayat;
Kıskançlığı yenmek, önemsemeyi öğrenmek ve güven geliştirmektir
Ne dediğin ve ne demek istediğindir.
İnsanların sahip olduklarını değil, kendileri ni olduğu gibi görmektir.
Her şeyden önemlisi hayatı, başkalarının hayatını olumlu yönde etkilemek için kullanmayı seçmektir.
İşte hayat bu seçimden ibarettir.
İnsanların en acizi dost edinemeyen,
ondan daha acizi ise dost kaybedendir.
( Charles Eguone ) der.Doğrusu hayatı “Armağanı” öyle bir yaşamalı ki..Bu armağanı en güzeli de yerinde kullanmak artık bizlere kalmıştır. Önce kendini sevmekle ve kendine değer vermekle başlayacaksın ki hayat sana karşılığını verebilsin. Aslında hayat çok cömerttir tıpkı toprak ana gibidir. Ne ekersen onu biçersin.
Sevgi tohumu ekersen sevgi biçersin.Her zaman biçemeyedebilirsin sorun sende değil bunu bilerek … Ne verirsen elinle oda gider seninle diye meşhur sözü de unutmayarak. Yaptıklarımız aynada duran yansımamıza benzer diyerek. Sevgi ve saygının açamayacağı hiç bir kapı yoktur diye düşünürüm ben her zaman. Belki karşılaştığınız insanlar sizi anlamazlar yada önem vermediklerini düşünürsünüz sakın olaki böyle bir tereddüte düşmeyin. Zamana bırakın, onlara da biraz zaman verin.Zamanla yaşayarak öğrenerek bir yerlere gelinecektir.Önemli olan, elden saygıyı, sevgiyi, dürüstlüğü bırakmamaktır. Zaten siz iyi olduktan ve olumlu düşündükten sonra karşınıza
hep iyi insanlar çıkacaktır. Bizler bir zincirin halkası isek inanın bu halkalardan çok var, yeterki inanalım ve güvenelim birbirimize.Korkmayın sevilmekten,mutlu olmaktan,sevmekten.İçten,sıcak,samimi bir selam hem karşımızdakine hem de bize mutluluk verir.Asıl soru; ‘Küçük şeyler de olsa; mutlu olabilmeyi becerebiliyor muyuz aslında?’bunu sormalıyız kendimize… Ömür dediğimiz nedir ki ? Çay bardakta Soğuyana dek geçen zaman. Çayınız bardakta soğumadan Tadıyla için. Hayatı Soğutmadan sevgileri Soğutmadan sevdaları,sevenlerinizi soğutmadan dostlukları Yaşayın doyasıya Seviyorsanız koşun ardından Beş dakika bile duracak zaman yok. Kırmadan,incitmeden Sevin.Sevilirken,sevenlerinizi kaybetmeden yaşayın, Hayat geçiyor, Yaşamamak yüreklere zarar. Hayatta her şeyin bir bedeli var.
Ama insanları sevmenin yok.
Hepimiz bu hayat yolunda bir şekilde giden yolcularız.
Beraber yolculuğa çıktığımız ve hayatı paylaştığımız sevdiklerimizi gelip geçici değerler için ihmal etmeyelim.

Unutmayalım ki hayatımız da olan her insan yüreğimizin bir sahibi.
Ve bizler onlara olan sevgi aidatımızı zamanın da ödeyelim.
Hem kendimizi hem de sevdiklerimizi mutlu edelim.
Hayatta ki her şey ertelenebilir ama sevdiklerimiz ertelenmeye gelmez. Bizden beklenen sıcacık bir sevgiyi, bir tebessümü, bir merhabayı onlara çok görmeyelim.
Hadi dostlar bugün hepimiz üzerimize düşen sevgi aidatımızı ödeyelim…
Kendini sevmekle başlar; bir insanı sevebilmek…
Ve son olarak diyorum ki Rabbime şükrediyorum bana bütün bu güzellikleri yaşattığı için.

2018-01-18T21:03:58+00:00