GÜLEN VEDA !


//GÜLEN VEDA !


GÜLEN VEDA !


Dönen nedir ? Diye sorarsanız ; Gezegenler, dünya, evren, hayat, yaşam,,, 
VE tam ortasında biz insanlar. Hatırlar mısınız ? Doğduğunuz o anı, sanmam. Gözlerimizi kapatıp ebedi hayata gideceğimiz zamanı da hatırlayamayacağız. Hatırladıklarımız, anılarımızın bize izin verdiği kadar olacak emin olun. Onlar da ya çok büyük sevgilerimiz ya da çok büyük acılarımız olarak hatıralarımızda kalacak. Bu sabah uyandığımda yeni yaşımın verdiği bir olgunlukla anılarıma bir geri döneyim dedim.Tatbiki geçmişime deyip gülümsüyorum. Bu yazımı, esasında kendime yazmak istemiştim ama sizler için yazıyorum neden mi ?Sizler de bu yazımı okuyunca, işinizi gücünüzü bir an bırakıp geçmişinize dönün “acı-tatlı” yaşadığınız, tüm anıları hatırlamaya çalışın bir film şeridi gibi gözlerinizin önüne gelsin bakalım neler olacak… Neler hissedeceksiniz ?

Öncelikle şunu söylemem gerekir ki, hepimiz uyuyup uyanıp yeni güne başlıyoruz.Hepimizin işi gücü bu hayatı sürdürebilmek için bir amacı ve çabası var. Belki yaptıklarımız her gün aynı gelebilir ama bu her uyuyup uyanma esasında geçen zamanda neler neler yaşıyoruz. Sevgileri kalbimize gömüyoruz işimize odaklanıyoruz aşık oluyor, kavga ediyor, sevişiyor, düşünüyor, yemek yiyip zevk alıyoruz. Yüce Allaha dua edip ibadetimizi yapıyoruz seyahat ediyoruz hasta oluyoruz ıslanıyoruz bazen parasız kalıyoruz yalan söylüyoruz istemesek de kalp kırıyoruz netice itibariyle yapıyoruz da yapıyoruz aklınıza ve anılarınızda olan her şeyi yapıyoruz. Sırlarımız oluyor belki de kimselere söyleyemediğimiz. Paylaşmak istiyoruz ama paylaşamıyoruz. Ama bütün bunları yaparken zaman o kadar çabuk gelip geçiyor ki sevdiklerimiz kaybedebiliyoruz.Annemizi babamızı öbür dünyaya uğurlayabiliyoruz. Mantıklı düşünürsek fani bir dünyada yaşayıp bütün bunları bile bile birbirimizi bir HİÇ uğruna kırabiliyoruz. Şimdi anılarımızı tazeleme zamanı değil mi ? Ve en önemlisi bu hayatta ruhu bedenden koparan sevgi ve aşk bilir misiniz ? Neden ? Yağmur yağdığında kaçışan insanlar…!! Neden ? aşık olunca ıslanmak isterler… Uykusuzluktan yakınanlar neden aşık olunca sabahlara kadar uyumazlar ben bu nedenleri cevaplayamadım hiç bir zaman. Ama eminim sizler belki cevaplarını biliyorsunuzdur. Belki söylemesi kolay ama yaşanması ve yaşatılması zor olan kavramlar bunlar sevgili dostlarım. Kimileri aşk olmadan,sevda yaşanmadan, hayatın bir anlamının olmadığını söyleyip dururlar. Bunu söyleyerek aşksız sevdasız nasıl yaşarlar? Tabi ki yaşayamazlar sadece yaşadıklarını sanırlar.Son bir defa hatırlanmak ister insan, belki de yıllar geçtikçe unutamaz, şarkılar ne der bilir misiniz?Seni düşündüm dün gece yine,hani ıssız bir yoldan geçerken, ansızın aklıma geldin.

En önemlisi de bu fani dünyada efkarlanınca alırsın bir kadeh rakını eline gidersin bir meyhaneye acını kalbine gömmek için içmeye ama içtiğinle kalır efkarlanırsın çünkü ertesi gün neyse seni efkara sebep olan ruhunun derinliklerinde saklı kalacaktır.Bu hayatta ne söylesen ya da ne istesen unutmayın siz gerçekten istedikten sonra gerçekleşemeyecek hiçbir şey yoktur. Onun için kimse,kimseye dargın kalmasın vereceğimiz bir nefes var ardına bakmadan giderken acıda olsa yine de gerçeği görüp de söylemek,gerekiyor dostlarım.Ben eminim ki herkesin yüreğinin derinliklerinde güzellikler var.Ben görebiliyorsam,sizde görebiliyorsunuzdur.

Ne diyorum biliyor musunuz? Sessiz sevmelere mahkum etmeyin o güzel yüreklerinizi,bu fani dünya da keşkeler kalmamalı akıllarda,kalırsa eğer yazık olur o güzel anılarınıza çünkü anılarınızın içinde asla yer almayacaktır.

Hepimiz bu hayatın tüm zorluklarına karşı zaman zaman gülümseriz. Benden size bir tavsiye,ne olursa olsun hayata gülümseyin birazdan neden bu yazımın adını “Gülen Veda” koyduğumu anlayacaksınız..Yaşam sevgiyle de korkuyla da yürütülse her zaman bir serüvendir.Korku: yaşamın sınırlandırılmasıdır. Hayır’dır. Sevgi; yaşamın özgürlüğe kavuşturulmasıdır. Evet deyin.Derdin ne kadar oturmuş, görünüşün ne kadar umutsuz, yanlışın ne kadar büyük olduğu fark etmez.Sevgiyi yeteri derecede anlamak emin olun bütün bunları yok edecektir. Olgun insan pek çok yol, pek çok çözüm ve pek çok sonuç olduğunu bilir.Sevgi, kusursuzlukta ısrar etmez ama kim olduğumuz ve nasıl davrandığımız arasında ki önemli ilişkiyi de fark etmemizi sağlar.Bunu unutmamak için kalbimizin bir köşesine iğneleyelim, olur mu!! Sevgili dostlarım. Bütün bunları yaparken insan kalbini aldatmaya da gerek yoktur onu yaşatmak bizim dürüstlüğümüze bağlıdır ve bu bağ ya bizleri birbirimize sıkıca bağlar ya da sonsuza dek koparır.
Şimdi niye mi ? .. GÜLEN VEDA !!

Çünkü yaşamım boyunca sevgiyle baktım etrafıma. Bakarsın ya vakitsiz giderim bu dünyadan seni doyasıya sevemeden, onun için şimdiden gözlerimle gülümsüyorum sana GÜLEN VEDA ile ama korkma daha bir yerlere gitmeye niyetim yok.Çünkü veda etmeden önce birlikte deniz kenarına oturup,dalgaları izlerken alay edercesine hayatla seninle son bir defa gülümsemek istiyorum bu fani dünyaya.

Bir şey söyleyebilir miyim?
Sevgiyi kalpleriniz de saygıyı da avucunuzun içinde sıkıcına tutun.!!!
Şimdilik hoşça kalın ben yine yazarım..

SEVGİ VE SAYGILARIMLA

EREZ EĞİLMEZ.

2018-03-15T19:58:39+00:00