CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN

//CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN

Sevgili Kardeşlerim
Osmanlı imparatorluğunun devamında kurulan, milyonlarca şehit kanıyla ıslanmış bu cennet vatan topraklarından adeta gökyüzünde bir yıldız gibi parlayan, Türkiye Cumhuriyetinin 94. yılını bu yıl esaretin bedelinden kurtularak, güçlü dünya devletleriyle aynı kulvarda yer alarak ve yatırımlarıyla göz kamaştıran bir ülke olarak kutluyoruz. Bu en büyük bayram kutlu olsun.
Tarih kişilerden ve kişilerin yarattığı olaylardan bahsederek gelecek insanlarını aydınlatan, bilgilendiren en büyük gerçektir.

Şanlı tarihimiz Osmanlı ve onun ardından Mustafa Kemal Atatürk, onun silah ve dava arkadaşları tarafından kurulan Yeni Türkiye Cumhuriyeti 94. Yılını bugün büyük bir onur ve gururla kutlamakta.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Yeni devlet kurulduktan sonra az zamanda çok büyük işler yaptık diyerek gelecek nesillere önemli bir mesaj iletmiştir. Onu bugün şükranla ve onurla bir kez daha anıyoruz Ruhu şad olsun.

Ancak onun ilettiği bu mesaj ondan sonraki yıllarda pek yerine ulaşmasa da, kurduğu yeni devlet, yeni cumhuriyet zaman zaman darbeler ve bambaşka amaçlar uğruna sekteye uğrasa da. Son yıllarda ulusumuzun Türkiye toprakların da yaşayan tüm inançlı vatandaşlarımız ve güçlü Hükümetimizin yaptığı azimli çalışmalarla; Az zamanda Çok işler yaptık sözünü bir kez daha ortaya çıkarak gözle görülür büyük başarılara imza atılmıştır.

İşte böyle bir günde yapılan bu başarılar sadece bir başlangıç ve yapılacaklarda gelecek nesillere büyük bir armağan olacaktır.

Yürüdüğümüz bu başarı yolunda geçmişte olduğu gibi günümüzde de yolumuza nifak tohumları ekerek engeller çıkarmak isteyenler hüsrana uğrayıp tarih sayfalarında yerini alacaklardır.
Hiçbir kuvvet gelişmemizi toplumun her kesimine verilen özgürlüklerimizi ve dünya lideri olma yolundaki çabalarımıza gem vuramayacaktır.

‘’Başarı imanda İman çalışmakta ve iman ise zekâda mevcuttur’’
Bu mevcudiyetimiz Bugün Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutladığımız ahenk ve şevkte olduğu gibi Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılında da devam edecektir.
‘’Ne mutlu bizlere, Ne mutlu bu cennet vatan TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE yaşayan insanım diyebilen tüm vatandaşlarımıza’’
Bayramınızı Kutlar Hayırlara Vesile olmasını dilerim.
Sevgi ve saygılarımla

EREZ EĞİLMEZ

2017-10-28T23:43:00+00:00