BU SABAH BİR MEKTUP VAR SANA EREZ EGİLMEZ’DEN

//BU SABAH BİR MEKTUP VAR SANA EREZ EGİLMEZ’DEN

BU SABAH BİR MEKTUP VAR SANA EREZ EGİLMEZ’DEN

GÖZLERİMİ AÇTIĞIMDA BU SABAH GÖRMEK İSTEMEDİKLERİMİ GÖRDÜM, HER ZAMAN TAM TERSİ OLURDU BİLİRSİNİZ. BU SABAH İSE GERÇEKLER Mİ ACI GELDİ NE BİLMEM TAM TERSİ OLDU BELKİ DE BU GÖRDÜKLERİM GERÇEKTİ DE BEN ÖYLE GÖRMEK İSTEDİM LAFI DOLANDIRMADAN BAŞLIYIM MEKTUBUMA.

SN…… BİR ZAMANLAR AKARSULAR AKARDI BİLİRSİN SENDE, SENİN KASABANDA DOĞDUĞUN DİYARLARDA DA VARDI. GÜRLEYİP ÇAĞLAR AKAR GİDERDİ DENİZE, ULAŞMAK İÇİN DAĞLARIN ETEKLERİNDEN SÖKÜLÜP GÖZLERDE YAŞ MİSALİ DENİZE. FARKINDALIK OLMADAN İNSAN BAZEN KARAR VERMEKTE GÜÇLÜK ÇEKİYOR BEN ÖZGÜR BİR ADAM MIYIM DEYİVERİYORSUN BİRDENBİRE KENDİNE. ÖZGÜR OLMAK İÇİN ÖNCE ÖZGÜR OLMAN GEREKİR EVET NE GÜZEL BİR KELİME ÖZGÜR OLABİLME, SORUMSUZCA HESAP VERMEDEN DENİZLERİ, OKYANUSLARI AŞIP DİYAR DİYAR GEZMEK ÖZGÜRCE. BEN DİYEBİLMELİ İNSAN BEN YANİ KENDİSİNİ İYİ TARTMALI KENDİ TERAZİSİNDE. AĞIRLIĞINI KENDİ KOYMALI KENDİ DENGESİNE. BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM BU SABAH GÖRDÜĞÜMÜ ACABA SENDE BENLE BİRLİKTE GÖREBİLİYOR MUSUN? SANMIYORUM GÖREBİLSEYDİN EĞER ÖZGÜRLÜĞÜN ESARET ALTINDA KALMIŞ BİR İPEK KUMAŞ GİBİ ORADAN ORAYA SAVRULAMAYACAĞINI ANLARDIN. BAKTIM DA YERYÜZÜNE BU SABAH YÜKSEKLERDEN UÇAN KARTALDA YOK ORMANLARDA KÜKREYEN ASLANDA.

YOL KENARINDA DURMUŞ BİR ARABA İÇİNDE BİR DELİKANLI SİLİVERİYOR GÖZYAŞLARINI KAYBETMİŞ SANIRIM SEVDİĞİ KIZI YOKSA AĞLAR MIYDI ÖYLE ÖZGÜRCE EVET AĞLAYABİLİYOR YA ÖZGÜRCE HELAL OLSUN DEDİM DELİKANLIYA KENDİMCE. DEVAM ETTİM YÜRÜMEYE YÜRÜDÜKÇE GÖRÜR OLDUM GÖREMEDİKLERİMİ KENDİMCE. ORTADA İNSANLAR VARDI DA YOKMUŞ GİBİYDİLER. SESLENMEK İSTEDİM, SESİMİ DUYURABİLMEK KENDİMCE AMA DUYAN OLMADI BENİ KİMSE İSTEMEDİKÇE BENİ GÖRMEYİ. GALİBA BEN GÖRÜNMEZ OLMUŞTUM BİRDEN BİRE RÜZGÂRIN SÜRÜKLEDİĞİ ÖZGÜR ÇOCUK EREZ KİMSELERİN KENDİSİNİ İŞİTEMEDİĞİ DUYAMADIĞI BİR DÜNYA DA TEK BAŞINA KALMIŞTI GALİBA. SADECE BİR SES DUYUYORDU UZAKLARDAN NE OLURSA OLSUN ÖZGÜRSÜN DİYORDU KULAĞINA GÜZEL BİR ŞARKININ FISILDAMASIYLA MELEKLER. ÖNEMLİ OLAN DOSTUM KİMSENİN SENİ GÖRMESİ, DUYMASI, ANLAMASI DEĞİL SEN KENDİNİ NASIL GÖRÜP ANLIYORSUN VE KENDİNİ KİMİN TERAZİSİN DE TARTIYORSUN. BEN DUYABİLDİĞİM GÖREBİLDİĞİM VE SEVEBİLDİĞİM KADAR VARIMDIR BAŞKASIN ALGILAMASI DEĞİL. BİR GÜN CANSIZ KALACAK BU BEDENİMİN RUHUMU NASIL ALGILADIĞI ÖNEMLİ BENİM İÇİN. OKUDUĞUNDA BU SATIRLARI NERDE OLURSUN BİLEMEM AMA BEN YİNE BIRAKTIĞIN O YERDE OLMAYA HEP DEVAM EDİCİM ORADAN HİÇ AYRILMADIM Kİ AYRILMIŞ OLSAM BENDE KAYBOLURDUM SENİN KAYBOLDUĞUN GİBİ KENDİ BENLİĞİNDE.

BU SABAH SOLMUŞTU BÜTÜN RENKLER SONBAHARDAN DEĞİL GİTGİDE KİRLENİYORDU DA ÜSTLERİ KAPANIYORDU RENKLERİN. KOZADAN ARTIK ÇIKMAK İSTEMEZ OLMUŞTU KELEBEKLER KONACAKLARI, KONUŞACAKLARI ÇİÇEKLER KALMAMIŞTI PEK Mİ KARAMSARIM DEDİM KENDİ KENDİME. ESKİDEN YOLDA YÜRÜRKEN SOKAK ÇALGICILARI GÖRÜRDÜM HÜZÜNLÜDE OLSA NEŞELİDE BİR ŞEYLER ÇALIYORLARDI YİNE. ONLARIN YERİNİ ALMIŞTI ŞİMDİ KOCA BİR SESSİZLİK AYNI SENİN SESSİZLİĞİN GİBİ. YORULMUŞTUM YÜRÜMEKTEN MOLA VERMEK İSTEDİM AMA MOLA VERECEK BİR AÇIK KAPI BULAMADIM SANKİ YA KAPANMIŞTI BÜTÜN KAPILAR ÜSTÜME, YA DA KAPI AÇIP BUYUR EDECEK KİMSE KALMAMIŞTI İÇERİ.

YÜREĞİM SIZLAMADI BÜTÜN BU OLANLARA OLANLAR ZATEN OLMUŞTU OLANI DEĞİŞTİREMEZ İNSAN AMA OLMAYANA YÖN VEREBİLİR KADERDE ÖLÜM YOKSA EĞER. BULDUM KENDİMİ ISSIZ BİR ÇÖLÜN ORTASINDA BİNLERCE KUM TANESİNİN ARASINDA HANİ BEN HEP DERİM YA BEN KİMİM BU DÜNYA DA BEN EREZ EGILMEZ BİR KUM TANESİ KADAR KÜÇÜK BİR O KADAR DA ÖZGÜRÜM BU DÜNYADA. MEKTUP ULAŞIR MI BU SABAH YERİNE BİLMEM AMA BEN ULAŞTIM ULAŞMAK İSTEDİĞİM YERE UMARIM SİZLERDE RUHLARINIZ ÖZGÜR BİR KUŞ MİSALİ KONARSINIZ GÖNÜLLERE.

SEVGİYLE VE SAYGIYLA.

EREZ EGİLMEZ

2017-11-06T12:20:27+00:00