BİZLER

//BİZLER

BİZLER

Bizler göremeyen ahmaklar, gökyüzünde güneş,ay ve yıldızlar elimizi havaya kaldırdığımızda sanki yıldızlar,ay ve güneş avucumuzun içinde. Keşke öyle olsaydı. Hatta kapıyı açıp onları evimizin içine alabilseydik.

Oysa ki onlar her an bizle sadece değerlerini bilemiyoruz . Kendi ırkımızın değerini bilemediğimiz gibi. Herkes sorulduğunda kendini mükemmel sanır, buna ben de dahil oysa ki kusurları kendimizde değil hep bir başkasında ararız. Şarkıları düşünün hepsinin bir konusu ve anısı var yoksa boş bir melodiden ibaret kalırlardı. Sevdiniz mi gerçekten? Yoksa sadece sevdiğinizi mi sandınız .!! Huzur evi gibi bazen bu dünya bu saçmalıktan ibaret bence . Doğduğumuzu ve öleceğimizi biliyoruz .Ancak ölmeyecekmiş gibi kişisel sebeplerimizden dolayı zamanı sonsuzluğa bırakıyoruz ki oysa zaman bizi sonsuzluğa bırakmakta. Kim olduğumuzun farkında mıyız ? Kaç sene ömrümüzün kaldığının veya başkalarının ne yaptığını izlemekten kendimizin ne yapmak istediğini yapamadığımızın.

Esasında bugün var, yarın olmayabiliriz kimin umurunda ?Gidenin arkasından bir gözyaşı ve kaldığımız yerden devam. Kendinizi keşfetmeyi düşündünüz mü ? Herkes kral yada kraliçe olamaz ,zaten kimin umurunda onlarda kim ki ? Şuna eminim hayatınızda sakladınız ve ortaya çıkarmaktan korktuğunuz bir çok saklı gizliniz vardır oysa ki onlar saklınız değil sizin olup ta olamadığınız gerçekleriniz. Hayatta karşılaştığınız en zalim kişi başkası değil kendimizin ta kendisidir. Çünkü insan önce kendisine zarar verir. Hiç düşündünüz mü ? Yakınlarınızda bulunan şeytan fikirli akıl hocalarınıza değil belki de göremediğiniz ya da görmekten korktuğunuz kişilere uzak olmanızdan başınıza ne geliyorsa sebebi budur.
Ailenizden uzak kalmayın kendinizden de. Her gün düşünmeyin bir başkasından haber var mı diye . En büyük haber kendinizin ne istediğinizin haberini gerçekleştirip uygulamaya geçirmektir.Asla geç değildir önünüzde tıkanan yolları açmak. Sadece çekil önümden demek yeterli inanın bana tek bir kelime ; Çekil önümden.

Düşünün bazen duyduğunuzu sandığınız sadece sessizlikten ibarettir . Oysa o kadar çok gürültü var ki etrafta ben sadece artık duymamayı öğrendim , sizde belki başarabilirsiniz . Sadece komut verenlerden doğru olmayan komut almamayı öğrenin bakın göreceksiniz ne kadar çok zevkli olacak . Aynen sabun köpüğü gibi Kime uyanınca günaydın diyorsunuz ? Eşinize çocuklarınıza anne yada babanıza sevgilinize ? Ya da uyandığınızda kimse yanınızda yok mu günaydın diyeceğiniz bir kişi . O zaman teknolojiyi kullanın diyeceğim ama teknoloji değil mi hayatımızı mahfeden aşkı,sevgiyi ve doğallığı öldüren . Sadece gülümsüyorum o zaman elinizi kullanın …..

Kimse kimseyi kandırmasın sadece kendinizi kandırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz . Bekle demesini bile bilemeyenlerden olduk . İşiniz bitince çekip gidenlerden yada menfaati olduğunda geri gelenlerden. Her zorlukla baş edilebilir sadece olayın yüzde yetmişini bilmeniz yeter. Ne ilginç adam diyeceksiniz güneş,ay, yıldızlardan konuya girdi ve konuyu nereye getirdi . Yani şimdi tamam mı ? Tabii ki değil teşekkür ederim demeniz yeterli ya da merhaba nasılsın . Zor değil . Ha unutmadan hayat seks ten ibaret değil. Örneğin benimle yemek yiyebilir misiniz aklınızda başka fikir olmadan teklif edebilirsiniz böylelikle devamını başta değil yemek sonrasında görmeniz size fayda sağlar benden demesi çünkü herkes sizin düşündüğünüz cinsten değil !! siz olabilirsiniz !! kim bilir… Bence öylesiniz . Bakıyorum da ne kadar çok acınası durumda olan var onlara eskiden üzülüyordum ama şimdi bu çamurlu tarlada onları temizlemek bana kalmadı ki . Çünkü onları temizlemeye kalkarsanız onların çamurunun size bulaşma olasılığı oldukça yüksek. O kim ki belki de hiç biri . Peki bu kim Onu hiç tanımıyorum deyip işin işinden çıkmak en güzeli benden size tavsiye . Çünkü bu dünyada cennetin bir köşesi diye bir yer yok tur. Sadece kafanızdadır size öyle öğretilmiş çünkü. İlk yazımı kağıda değil insanların yüzüne yazmaya yaklaşık on dört yaşında başladım. O günden beride yazıyorum . Tabi ki zaman zaman kağıda da ama emin olun insanların yüzüne yazmaktan çok zevk alıyorum bir başladınız mı asla bırakamazsınız. Bir de baktım ki yazdıklarım binlerce sayfayı buldu içinden onlarca roman çıkar ama ben yazdıklarımı niye bir başkasına gösterip okutayım ki onlar zaten ne yazdığımı çok iyi bilenlerden o yüzden onların suratlarına baktığımda o sinsice gülüşleri bana çok büyük bir zevk veriyor aynı içimde beni titreten bir zevk gibi .
Sorarsanız emin olun herkes kendisini ilahi bir ışıkla parıldayan biri görür. Bir ben kendimi öyle göremedim ne hacet onu da bilmem. Bu aynı şuna benziyor kodamanların sonuncusu. Bunları anlamak için bir dahi olmanıza gerek yok aynı günümüzde sanatçı kelimesinin daha ne olduğunu bilmeden kendine sanatçı diyenler gibi…Bugün bir yerlere gitmeyi deneyin bence ve önce evinizde bulunan ve sizlere yakışmayan eşyalarınızı çöpe atmayı deneyin . Belki bu sizi zevkleriniz den mahrum kılar ama size yaşama karşı iyi bir başlangıç sağlar .

Pardon ama bazılarınız gerçekten karaktersiz ve berbat görünüyorsunuz ne kadar kapamaya çalışsanız da nafile . Bir bardak buzlu su için , ben ılık içiyorum çünkü içim ılık .
Sakın yanlış anlamayın benim ne sizi nede başkalarını eleştirme hakkım yok . Onun , için öykünüzü baştan yazın ve geçmişinizi eğer kötü ise çöpe atın ama kontrol edin çöp arabası gelip alıp çöplüğe atsın. Yoksa ne işe yarar ki.

Ondan sonra bir şampanya kadehi hafif bir müzik ve güzel bir dans . Ben dansla on iki yaşında tanıştım ve tanıştığım en güzel şeydi hayatımda. Ruhumu uçurdu ve hala uçurmakta dansla tanıştıktan sonra başladım dünyayı dolaşmaya ve hala dolaşıp dans ediyorum kimle mi tabi ki gerçek hayatla . Unutmayın gece daima genç gündüz ise daima yaşlıdır . Seçim size kalmış ya çok iyisinizdir . Ya da çok kötü benim litaretürümde ikisinin ortası asla olmaz.

Ah bakıyorum da gün ışımış gündüz oldu aslında bu gece çok kötü bir şey yaptım bu yazdıklarımı insanların yüzüne yazacağıma yine kağıda döktüm . Olsun burası güzel bir yermiş . Yine yazarım şimdi iç çamaşırımı bulmak istiyorum giyip güne devam etmek için
Umarım siz de bulup güne merhaba dersiniz.
Merhaba !!!

EREZ EĞİLMEZ.

2018-03-04T12:07:01+00:00